آرشیو مقالات آموزشی دندانپزشکی و ارتودنسی

آیا می توان مثلث های سیاه بین دندان ها را اصلاح کرد؟

2024-07-11T18:12:03+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات عمومي دندانپزشکی|

با محبوبیت فزاینده لبخندهای سفید برقی ستاره های فیلم در دنیای سینما، افراد بیشتری به دنبال اصلاح نواقص دندانی خود هستند. مثلث های سیاه بین دندان ها که امبراژور باز لثه نامیده می شود، یکی از شرایطی است که افراد اغلب می خواهند آنها را برطرف کنند. با این حال، اصلاح این نقاط باز فقط جنبه زیبایی ندارد. دلایل بهداشتی مهمی وجود دارند که باید به شکاف ها توجه کرد.

استفاده از اسکن داخل دهانی برای درمان با اینویزیلاین

2024-06-30T16:08:14+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات آموزشي ارتودنسي بزرگسالان, مقالات عمومي دندانپزشکی|

نسل امروزی با فناوری چاپ سه بعدی غریبه نیست.یکی از امیدوارکننده ترین راه هایی که چاپ سه بعدی تکامل یافته است، ایجاد الاینرهای دندانی است. اینها اساساً تری های پلاستیکی شفافی هستند که برای هر بیمار به صورت سفارشی تولید می شوند و به آنها کمک می کنند تا با قرار دادن آنها روی سطح دندان های خود، مشکلات ناهماهنگی دندان های خود را برطرف کنند. اما بهتر است آنها با استفاده از جایگزین مدرن قالب های دندانی- اسکن داخل دهانی ساخته شوند.

اینتروژن چه کمکی به ارتودنسی می کند؟

2024-06-30T15:41:01+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات آموزشي ارتودنسي بزرگسالان, مقالات عمومي دندانپزشکی, مقالات مشکلات دهان و دندان|

اینتروژن ارتودنتیک یک رویکرد درمانی رایج در مدیریت مشکلات زیبایی و عملکردی ارتودنتیک از جمله لبخند لثه ای و دیپ بایت است. این مرور گزارش های معاصر مربوط به اینتروژن، انواع اینتروژن دندانی، مشاهدات بالینی، و واکنش های بافتی پس از اعمال نیروی فرو برنده، و همچنین موارد استفاده و موارد منع استفاده از تکنیک اینتروژن را ارائه می دهد. این مقاله به صورت خلاصه ابزارهای ثابت و متحرک مورد استفاده برای انجام اینتروژن را توصیف می کند.

الاینرهای شفاف ارتودنسی و سلامت پریودنتال

2024-06-30T15:15:30+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات آموزشي ارتودنسي بزرگسالان, مقالات عمومي دندانپزشکی, مقالات مشکلات دهان و دندان|

ممکن است تعجب کنید اگر بفهمید که بیماران مبتلا به بیماری پریودنتال می توانند از درمان الاینر شفاف، بهره مند شوند. فاکتورهای مختلف نشان می دهند که درمان الاینر شفاف سلامت پریودنتال را بهبود می بخشد.این راهنما در مورد سلامت دهان و دندان بحث می کند و اینکه الاینرهای شفاف چگونه می توانند آن را بهبود بخشند. همچنین نکاتی را برای حفظ سلامت دهان و دندان ارائه می دهد و به پرسش های متداول درباره بیماری لثه و حرکت دندان ها پاسخ می دهد.

از روی دندان های فرد متوجه چه چیزهایی می توان شد؟

2024-06-30T14:39:39+04:30دسته‌بندی نشده|

دندان های شما می توانند اطلاعات زیادی در مورد سلامت و عادات کلی شما نشان دهند. دندانپزشکان و متخصصان بهداشت دندان آموزش دیده اند تا دندان ها، لثه ها و دهان را معاینه کنند تا مشکلات را بررسی کنند و در مورد وضعیت سلامت، سبک زندگی و مراقبت از دهان بیمار اطلاعاتی کسب کنند. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا همه چیز را در مورد وضعیت خود از روی لبخند خود بفهمید.

آیا می توان دندان لق شده را مجدداً سفت کرد؟

2024-06-15T21:38:03+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات آموزشي ارتودنسي بزرگسالان, مقالات عمومي دندانپزشکی, مقالات مشکلات دهان و دندان|

داشتن یک دندان لق می تواند نگران کننده باشد. ممکن است به این فکر کنید که آیا ممکن است دندان به تنهایی یا با درمان دوباره سفت شود. این مقاله به بررسی علل شل شدن دندان، روش های تثبیت دندان های لق و عوامل مهمی می پردازد که بر پیش آگهی تأثیر می گذارند.

آیا ارتودنسی تک فک امکان پذیر است؟

2024-06-13T18:16:37+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات آموزشي ارتودنسي بزرگسالان, مقالات عمومي دندانپزشکی, مقالات مشکلات دهان و دندان|

گاهی اوقات در مطب ارتودنسی از ما در مورد قرار دادن بریس تنها روی دندان های فک پایین یا استفاده از بریس ها برای دندان های فک بالا سؤال می شود. در دنیای ارتودنسی به این روش درمان ارتودنسی تک فک می گوییم. مواردی وجود دارند که در آنها احتمال انجام این درمان وجود دارد، که ما به آنها خواهیم پرداخت. با این حال، این فقط برای برخی از بیماران مناسب است. برای اکثر افراد، ممکن است ایده آل ترین طرح درمان نباشد.

غذاهایی که با بریس های نامرئی باید از آنها اجتناب کرد!

2024-04-19T14:52:44+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات آموزشي ارتودنسي بزرگسالان, مقالات آموزشی بهداشت دهان و دندان, مقالات عمومي دندانپزشکی|

هنگام انتخاب یک بریس مهم است از چیزهایی که می توانید و نمی توانید بخورید آگاه باشید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید. در این مقاله، در مورد غذاها، خوراکی ها و نوشیدنی هایی صحبت خواهیم کرد که باید از آنها دوری کنید.

آیا جراحی فک می تواند زیبایی چهره را بهبود بخشد؟

2024-04-08T13:10:05+04:30دسته‌بندی نشده, مقالات عمومي دندانپزشکی, مقالات مشکلات دهان و دندان|

بهبود زیبایی شناسی صورت یک نتیجه ضروری از درمان ارتوگناتیک تلقی می شود. اگر در مورد جراحی ارتوگناتیک یا جراحی فک چیزهایی شنیده اید، به احتمال زیاد این اصطلاح را در ارتباط با بی نظمی های دندانی شنیده اید. این یک رایند بسیار متداول و موفق است که برای اصلاح ناهماهنگی های شدید فک و ناهنجاری های بایت استفاده می شود، اما چیزی که بسیاری از افراد نمی دانند این است که چگونه این فرایند می تواند زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار دهد.

Go to Top