از سن شش تا هفت سالگی که دندان‌های دائمی شروع به جایگزین شدن با دندان‌های شیری می‌کنند، درمان ارتودنسی اهمیت پیدا می‌کند. در این سن طیف گسترده ای از مشکلات دندانی مانند فاصله بین دندان‌ها، کمبود فضا در فک، دندان اضافی، نیفتادن دندان شیری، اوپن بایت و سایر مشکلات دندانی مرتبط با ارتودنسی قابل شناسایی و درمان است. مزیت درمان زود هنگام ارتودنسی این است که در این سن می‌توان رشد استخوان‌ها و دندان‌ها را هدایت نمود به صورتی که دیگر نیازی به درمان ارتودنسی در آینده وجود نداشته باشد و یا در صورت لزوم، بسیار آسان‌تر، کوتاه‌تر و کم هزینه تر انجام شود. توجه داشته باشید بسیاری از مشکلات دندانی را والدین نمی‌تواند شناسایی کند و برای این منظور حتماً باید کودک را به ارتودنتیست نشان دهند. بنابراین در مراجعه به ارتودنتیست تعلل نکنید چرا که ممکن است پیامدهای زیادی از نظر زیبایی و عملکردی برای کودک داشته باشد.

مقالات آموزشی ارتودنسی اطفال

دیاستم یا فاصله بین دندان ها

دیاستم یا فاصله بین دندان فضای خالی هنگام لبخند زدن بوجود می آورد به گونه ای که تیرگی فضای دهان از لا به لای دندانها قابل مشاهده است.

کاربرد فنر فورسز در ارتودنسی

فنر فورسز ابزار ثابتی است که به دندان فک بالا و پایین متصل می شود. فنر فورسز با هل دادن دندان فک بالا به سمت عقب و دندان فک پایین به سمت جلو عمل می کند

آماده سازی برای درمان ارتودنسی در طول دوران شیوع کرونا ویروس

توصیه های کرونایی ارتودنسی: احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس را به حداقل برسانید، به اصول استاندارد تماسی و احتیاط تنفسی شامل استفاده از محافظ چشم پایبند باشید و ….

کویل اسپرینگ یا فنر ارتودنسی

مدت زمانی که کویل اسپرینگ روی بریس قرار می گیرند، به عوامل مختلفی بستگی دارد و نیز هدف استفاده از آنها. این زمان ممکن است ۴ تا ۸ ماه طول بکشد.

چه زمانی اکسپندر یا وسیع کننده کام استفاده می شود؟

در این نوشته می خوانید:۱ اکسپندر یا وسیع کننده کام […]

بایت پلیت یا بایت پلین ارتودنسی

بایت پلیت نوعی ابزار شبیه ریتینر است که نزدیک به سقف دهان قرار می گیرد. بایت پلیت داخل دندان های جلوی فک بالا قرار می گیرد تا عرض بایت را باز کند.

ارتودنسی دیجیتال چیست؟

ارتودنسی دیجیتال به جایگزینی روشهای دستی دندانپزشکی با فرایندهای دیجیتال اشاره دارد. در ارتودنسی دیجیتال وقتی همه اطلاعات بیمار و اطلاعات تشخیصی وارد شدند

تویین بلاک چیست و چرا ممکن است عمل نکند؟

تویین بلاک نوعی ابزار فانکشنال هستند که به گونه ای طراحی شده اند تا نحوه قرار گیری بایت روی یکدیگر را بهبود بخشند. تویین بلاک نتایج تأثیر گذاری به جای میگذارد.

اهمیت فلوراید در طول درمان ارتودنسی

در طول درمان ارتودنسی، فلوراید به روش های مختلف روی سطح دندان ها اعمال میشود، که عبارتند از روش سیستمیک، موضعی (خمیر دندان های فلورایده) و چسبنده

تحلیل ریشه دندان در طول ارتودنسی

تحلیل ریشه دندان یکی از پیامدهای ناخواسته درمان ارتودنسی است که سال هاست موجب نگرانی ارتودنتیست ها و بیماران می شود. دلایل تحلیل ریشه دندان در ارتودنسی

نمونه های درمانی ارتودنسی اطفال

قبل وبعد از درمان ارتودنسی ثابت بستن فضاهای بین دندانی

۰/۵ (۰ نظر)

قبل وبعد از درمان ارتودنسی ثابت دوفک

۰/۵ (۰ نظر)

قبل وبعد از درمان ارتودنسی ثابت دوفک

۰/۵ (۰ نظر)

قبل و بعد ارتوسرجری

۰/۵ (۰ نظر)

۰/۵ (۰ نظر)